Slovensky Hungary English
Nová kolekce dřevěných podlah 1FLOOR Forte

Nová kolekce dřevěných podlah 1FLOOR Forte

Novinka od KPP s voskovým olejem je odolná vůči vlhkosti a stabilní díky HDF desce.
Podlahy nové kolekce 1FLOOR FORTE dostaly svůj název kvůli konstrukci, která má ve svém středu silnou vrstvu z HDF materiálu - ten je velmi pevný, tvrdý a rozměrově stabilní ve srovnání se standardní smrkovou střední vrstvou. Použití HDF desky je obvyklé spíše u menších formátů, u dvoumetrových prken (rozměr je 2200 x 195 x 10,8 mm) to standardem není. Nášlapná vrstva prken kolekce 1FLOOR FORTE je 2,5 mm, takže podlahu lze až dvakrát zbrousit, přitom celková tloušťka krytiny je poměrně nízká (10,8 mm). I proto je kolekce 1FLOOR FORTE ideální při pokládce na podlahové topení a obecně pro rekonstrukce, kdy je velmi často zákazník limitován výškou nové podlahy.
Voskový olej vytvrzený UV zářením zvyšuje odolnost proti vodě.
Podlahy 1FLOOR FORTE jsou výrazně odolné vůči vlhkosti díky voskovému oleji, vytvrzenému UV zářením. Voskový olej totiž víc odpuzuje vodu než olej přírodní. A zatímco u přírodního vysychání proniká olej do hloubky dřeva, při UV vytvrzování zůstává více na povrchu a násobí vlastnosti oleje, čímž přispívá k větší ochraně dřeva proti vlhkosti. Při vylití na podlahu tak u voskových olejů nehrozí, že by na krytině zůstala skvrna. Údržba podlah s voskovým olejem je rovněž jednodušší, nevyžaduje absolutně žádné pravidelné obnovování povrchu ani napouštění jako u klasického přírodního oleje. Současně voskový olej dodává podlaze naprosto přirozený vzhled s výraznou přiznanou strukturou dřeva, kterou v případě kolekce 1FLOOR FORTE umocňuje použité kartáčování. Nová řada obsahuje živější, ale i čistší, decentnější dekory, aby si vybrali všichni. Jedničku dostal sněhově bílý dub, devítkou byl ohodnocen dub tmavě hnědý.
Snazší pokládka díky zámku páté generace 5G.
Snazší je i samotná pokládka, protože krytina je vybavena zámkem páté generace Woodlock 5G, který je výjimečný v tom, že umožňuje pokládku jednotlivých prken za sebou. Pokud má podlaha starší typ zámku, tak obvykle podlaháři musejí každou lamelu vyklínkovat a další lamelu v řadě zacvakávat pod určitým úhlem. Případně si pokládku zjednodušují a nacvakávají celou řadu, tedy tři čtyři lamely najednou, ale k tomu jsou zapotřebí alespoň dva. Pátá generace zámku Woodlock 5G umožňuje pokládat lamely samostatně, aniž by se musely pod nějakým úhlem vyklínkovávat. Zámek má na krátké straně vloženého kompozitního jezdce, který umožňuje zacvakávání prkna zvrchu, což velmi urychluje pokládku a podlahář ji zvládne sám. 


Videa k podlahám wikipedia
A